Firma Ivan Baláž – tv servis

vznikla v roku 1992. Sídli a pôsobí v IV. bratislavskom obvode a hlavnou náplňou jej činnosti sú servisné služby pre televízne prijímače všetkých značiek. Ďalšou oblasťou činnosti sú opravy a servis rádií, hi – fi súprav, videorekordérov a prehrávačov, gramofónov a iných zariadení "čiernej techniky". K týmto zariadeniam predávame aj rôzne príslušenstvo ako napríklad: prepojovacie káble, diaľkové ovládania a iné. Našim najlepším doporučením sú spokojní zakazníci.

Zhorený TV

Zhrorený televízor je dôkazom toho, že ľudia často zabúdajú na to, že takmer všetky moderné spotrebiče sú vyrobené z plastu. Takto dopadol po tom, čo jeho majitelia vedľa neho zapálili ozdobnú sviečku. Zo skúsenosti vám môžem povedať, že toto nie je prvý prípad, keď televízor týmto spôsobom predčasne ukončil svoju kariéru a - ruku na srdce - bola ho škoda.
Moje odporúčanie: Nikdy nedávajte sviečky, lampáše, ani nič s plameňom do blízkosti televízorov, monitorov, ani inej čiernej techniky.

Zhorený TVZhorený TV

Kvety a TV

Tak táto kombinácia býva tiež "smrteľná". Síce nie pre človeka - užívateľa, ale pre televízor ako taký. Pokiaľ si kvetináč alebo vázu s kvetmi položíte na zariadenie bez "rebrovaného" horného krytu, máte šancu, že sa pri manipulácii voda do neho nedostane. Avšak pri televízoroch ktoré takéto kryty majú, je katastrofický scenár skoro stopercentný. Jeden z Murphyho zákonov hovorí: "Čo sa môže stať, to sa určite stane".
Moje odporúčanie: Nikdy nedávajte na televízor kvetináč, vázu s kvetmi, nádobu s rybkou, ani nič s vodou ani žiadnou tekutinou.

Farebné fľaky na obrazovke

Možno ste už aj Vy zažili, že váš televízor jedného dňa, akoby z ničoho nič, stratil farby v niektorej časti obrazovky. Väčšinou ide o problém prameniaci z jeho umiestnenia. Niekde v jeho blízkosti je silné elektromagnetické pole, napr. reproduktory, ktoré takúto zmeno obrazu zapríčinilo. Na počítačových monitoroch sa takéto fľaky dajú väčšinou odstrániť tým, že v servisnom menu použijete funkciu "degauss". Je označená prečiarknutým magnetom. Ale pri televízoroch takáto funkcia bohužiaľ nejestvuje. Prvou pomocou je odpojiť televízny príjmač z elektrickej zásuvky na dobu cca. 15 min. Ak problém naďaľej pretrváva je ho treba priniesť k nám do servisu.
Moje odporúčanie: Televízor umiestniť tak, aby v jeho blízkosti nebolo silné magnetické pole.